Jdi na obsah Jdi na menu

Článek k turnajům školní ligy

12. 12. 2018

Chomutovská školní liga v miniházené je projekt pod záštitou našeho klubu a Českého svazu házené.

Tento projekt má za cíl seznámit žáky základních škol v Chomutově a okolí s miniházenou. Ve sportovní hale proběhly dva turnaje. Bojovalo se v kategoriích 1. - 3. třída a 4. - 5. třída.

Tohoto turnaje se zúčastnilo až 150 dětí základních škol. V kategorii 1. až 3. tříd se zrodilo velké překvapení a turnaj vyhrála škola, která je nováčkem ve školní lize. Prvenství vybojovala Základní škola Zahradní. "Nečekali jsme, že by mohla vyhrát tato škola. Její triumf byl velkým překvapením," potvrdil trenér HK Chomutov Hynek Škarda.

V kategorii 4. a 5. třída vyhrál tým ze Základní školy Duhová cesta. Putování za prvním místem nebylo vůbec jednoduché a o dramatické momenty rozhodně nebyla nouze.

"Tým z Duhové cesty vyhrál na sedmimetrové hody (házenkářské penalty), " přiblížil Škarda.

Chomutovská školní liga v miniházené a klub HK Chomutov děkuje všem zúčastněným školám, žákům i učitelskému sboru.