Jdi na obsah Jdi na menu

historie

 

Oddíl mezinárodní házené vznikl v Chomutově v roce 1961 především z národních házenkářů. Nové mužstvo začalo hrát ve stejném roce v krajském přeboru a hned v první sezóně slavilo postup do divize.

O další dva roky později již zasáhli chomutovští hráči do druhé ligy. Tým nadále výkonnostně rostl a svého vrcholu dosáhl v sezóně 1967 – 1968, kdy vybojoval druhé místo ve skupině A druhé ligy.

Poté ale začala výkonnost Chomutova hodně slábnout a v roce 1973 sestoupil zpět do divize, o další sezónu později dokonce do krajského přeboru. V krajských soutěžích poté strávil Chomutov dlouhých 22 sezón.

Svá utkání hrál na hřišti u Sportovního domu, když se ale započala výstavba plaveckého bazénu, musel se tým stěhovat. Dalších pět let odehrál na hřišti ve Spořické ulici, odtud se ale opět stěhoval, tentokrát kvůli výstavbě nemocnice.

Od roku 1975 se chomutovští usadili v areálu na Mostecké ulici a začali pracovat s mládeží. Ta se začala projevovat hlavně po výstavbě Městské sportovní haly. Tým mužů se v té době snažil marně dostat o soutěž výše.

Povedlo se mu to až v roce 1995, kdy vybojoval 3. ligu. Po dalších osmi sezónách se Chomutov vyhoupl ještě o soutěž výše a v letech 2006 – 2008 hrál dokonce první ligu. V té se umístil dvakrát na desátém místě, finanční situace ale klubu nedovolila v první lize pokračovat. Svou padesátiletou historii tak zakončil třemi sezónami ve druhé lize.