V sobotu naši mladší žáci zavítali na velmi kvalitně obsazený turnaj do německého města Görlitz. Rádi bychom se s Vámi podělili o dění na celém turnaji i o těžké chvilky, se kterými se naši svěřenci museli poprat.

„Pro náš tým to byla doslova a bez nadsázky zkouška ohněm, ve které, si myslíme, že jsme obstáli. Pro většinu našich svěřenců se jednalo o vůbec první ostrý start v této kategorii a ještě k tomu na takovém turnaji,“ zhodnotili po turnaji trenéři Lukás Vostrý a Tomáš Kudrna. „Ač výsledky vypadají všelijak, tak průběhy zápasů byly velmi vyrovnané. Zápasy se hrály v rozložení 2 x 20 minut, takže docela záběr pro kluky a holky.“

K prvnímu zápasu proti týmu HC Elbflorenz jsme dorazili 10 minut před začátkem, takže rychle rychle převléct, rozhýbat se a šlo se na plac. Bohužel první poločas odpovídal rozpoložení, v jakém jsme přijeli – dlouhá cesta, málo času na aklimatizaci, první zápas po půl roce atd… No a než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme po poločase děsivým rozdílem. Druhý poločas už byl ovšem úplně jiný. Hrálo se vyrovnané utkání, naše hra nabírala na kvalitě a výsledkem bylo, že jsme druhý poločas remizovali.

Druhý zápas jsme odehráli po krátké 5 min. pauze s domácím výběrem. Od začátku zápasu jsme navázali na konec toho předešlého a kvalitní, bojovnou hrou jsme hráli vyrovnaný první poločas, který jsme ale prohráli o čtyři branky. Ve druhém poločase jsme přitvrdili v obraně, začali jsme se prosazovat více v útoku a výsledkem bylo otočení nepříznivého stavu v náš prospěch. V utkání jsme nakonec zvítězili o čtyři branky.

No a poslední zápas? To byl přesný opak toho prvního. V prvním poločase jsme navázali na předchozí vítězný zápas a s celkem NSG Rimeni jsme hráli vyrovnanou partii. Dařila se nám obrana, v útoku jsme se také prosazovali. Vše vypadalo dobře a poločas jsme končili s jednobrankovým náskokem soupeře. Na začátku druhé půle se nám ještě podařilo vyrovnat a pak přišel totální kolaps. Přestalo se nám dařit proměňovat i ty nejvyloženější šance, rozhodčímu se povedlo pár kontroverzních rozhodnutí, soupeři vyšlo, na co sáhl a to vše vedlo k tomu, že na nás padl takový tlak, že jsme již nebyli schopni  konečný výsledek zápasu nijak zvrátit.

„Musíme všechny pochválit za to, jak se vypořádali s takto náročným turnajem. Myslíme si, že jsme zanechali dobrý dojem. Naše hra se zápas od zápasu zlepšovala. Velkou pochvalu zaslouží gólmani, kteří chytali výborně. Mrzí nás velké množství individuálních chyb a neproměňování šancí,“ zhodnotili na závěr turnaje trenéři Vostrý a Kudrna.

Výsledky jednotlivých utkání

Týmy Výsledek utkání Střelci
HK Chomutov – HC Elbfloranz 12 : 27 Kollárová 3, Machačná 3, Kudrna 3, Cihelka 2, Vintrlíková 1
HK Chomutov – SV Koweg Görlitz 16 : 12 Kollárová 4, Machačná 3, Vostrý 2, Cihelka 2, Kudrna 2, Myšák Míra 1
HK Chomutov – NSG Rimeni 11 : 22 Machačná 7, Kudrna 2, Myšák Míra 1, Vintrlíková 1