Blíží se konec roku, a tak je tu chvilka se za uplynulým rokem ohlédnout.

Opět se nám podařilo rozšířit naši členskou základnu, přivítali jsme v našem realizačním týmu nové členy a posunuli jsme se s našimi mládežnickými týmy už do kategorie starších žáků a starších žákyň. Také se nám po dlouhé době podařilo postavit tým mužů a i tým nejmladších, přípravky.

Úspěšně jsme absolvovali všechny plánované akce včetně několika větších turnajů, letního soustředění, Dohazné, školní ligy, z které pořídila a odvysílala reportáž Česká televize, a také jsme se poprvé zapojili do mezinárodní Elbe-Labe ligy.

 

 

A jak to vidí někteří z nás:

„V přípravce máme děti od 5 do 8 let. V trénincích se zaměřujeme na pohybové dovednosti, hry s míčem i bez míče. Pro děti by měl být  trénink radostí a to doufáme, že je.  Nasvědčuje tomu i fakt, že zatím žádné z dětí nepřestalo na tréninky chodit, ale naopak děti přibývají. Za uplynulý rok došlo u většiny dětí k zlepšení jak v pohybu, tak i v házení a chytání míče. Většina hráček a hráčů už si vyzkoušela turnaj přípravky, kterého se účastní týmy z celého Ústeckého kraje. Každé z dětí už si dalo gól a zároveň si vyzkoušelo post brankáře, kde několika gólům zabránilo.“

Libor Vrba a Vlastimil Koranda, trenéři přípravky

„Každý nový začátek není jednoduchý. Po krátkém vzájemném poznávání jsme se pustili do práce a začali makat na zlepšení techniky s míčem, správné technice střelby a přihrávek, hře 1 na 1 a základních systémech házené jako takové. S přibývajícími turnaji se dostavovalo postupné zlepšení jednotlivých hráčů a i celého týmu. I u dětí je to jen o hlavě. Chtělo to jen správně nastavit a přesvědčit je o tom, že to, co dělají, dává smysl. Myslíme si, že jsme vytvořili skvělý kolektiv dětí, trenérů a rodičů, kteří si jdou krok po krůčku za svým cílem.“

Lukáš Vostrý a Tomáš Kudrna, trenéři minižáků 6+1

Závěrem se sluší všem poděkovat za odvedenou práci, partnerům klubu za podporu v uplynulém roce a všem popřát do nového roku vše nejlepší!

Handball Chomutov