HK Chomutov

Oddíl HK Chomutov působí v Chomutově od roku 1961. V současné době se klub zaměřil na práci s mládeží.Práce s mládeží v klubu vyžadují mnoho akcí a projektů, které jsou vidinou toho, že se zde bude hrát házená ve všech kategorií. Jedním z největších projektů, které pořádá klub HK Chomutov je házená do škol v rámci Chomutovské školní ligy v miniházené.

Haly

Městská sportovní hala Chomutov

Sportovní hala Spořice

Gymnázium Chomutov 

Základní škola Školní – Chomutov

Tréninky

Z důvodu aktuální situace COVID-19 probíhají případné tréninky nepravidelně. Proto pro více informací kontaktujte napřímo trenéry mládeže v části Kontakty.

Muži (2000 a starší)

Den Čas Místo
     
     

Starší žáci (2005 – 2007)

Den Čas Místo
     
     
     

Starší žákyně (2005 – 2007)

Den Čas Místo
     
     
     

Mladší žáci (2008 – 2010)

Den Čas Místo
     
     
     

Mladší žákyně (2008 – 2010)

Den Čas Místo
     
     
     

Předpřípravka + přípravka (2011 a mladší)

Den Čas Místo
     
     

Nábor hráčů a hráček

Pořádáme celoroční nábor kluků a holek, kteří jsou narozeni mezi 6-14 rokem. 

Stačí jen přijít se sportovními oblečením a sálovou obuví. 

Historie

Začátky klubu

Oddíl mezinárodní házené vznikl v Chomutově v roce 1961 především z národních házenkářů. V čele těchto hráčů byl Václav Novotný. Nové mužstvo začalo hrát ve stejném roce v krajském přeboru a hned v první sezóně slavilo postup do divize. O další dva roky později již zasáhli chomutovští hráči do druhé ligy. Tým nadále výkonnostně rostl a svého vrcholu dosáhl v sezóně 1967 – 1968, kdy vybojoval druhé místo ve skupině A druhé ligy.

70.léta

Poté ale začala výkonnost Chomutova hodně slábnout a v roce 1973 sestoupil zpět do divize, o další sezónu později dokonce do krajského přeboru. V krajských soutěžích poté strávil Chomutov dlouhých 22 sezón. Svá utkání hrál na hřišti u Sportovního domu, když se ale započala výstavba plaveckého bazénu, musel se tým stěhovat. Dalších pět let odehrál na hřišti ve Spořické ulici, odtud se ale opět stěhoval, tentokrát kvůli výstavbě nemocnice. Od roku 1975 se chomutovští usadili v areálu na Mostecké ulici a začali pracovat s mládeží. Ta se začala projevovat hlavně po výstavbě Městské sportovní haly. Tým mužů se v té době snažil marně dostat o soutěž výše.

90.léta a přelom nového století

Povedlo se mu to až v roce 1995, kdy vybojoval 3. ligu. Po dalších osmi sezónách se Chomutov vyhoupl ještě o soutěž výše a v letech 2006 – 2008 hrál dokonce první ligu. V té se umístil dvakrát na desátém místě, finanční situace ale klubu nedovolila v první lize pokračovat. Svou padesátiletou historii tak zakončil třemi sezónami ve druhé lize.