V klubu HK Chomutov chyběla více než 8 let mužská složka klubu. Poslední mužský zápas se v Chomutově odehrál dne 7.5.2011, kdy domácí výběr vyhrál nad týmem z Pardubic 29:26 a touto výhrou ukončil více než 50 let dlouhé trvání mužů v Chomutovském klubu. 

 

 

 

„Bohužel i tato situace patří ke sportu a tahle událost takzvaně nakopla pár lidí, kteří zůstali klubu věrný a chtěli aby se klub nerozpadl. Novým předsedou klubu se stal Libor Shrbený a jeho kolegy při záchraně klubu byl Václav Škarda, Antonín Novotný a Vlastimil Koranda. S Mládeží se začalo pracovat již od roku 2005, ale vždy byla ve stínu úspěšné generace mužů, která zažila několik let v první lize v České republice. S koncem mužů v roce 2011 byla mládež na prvním místě a začalo se s ní pracovat tak, aby jednou vrátila dospělou soutěž jak mužů tak i žen.“

uvádí Hynek Škarda, hráč tehdejších žákovských kategorií a současný trenér klubu a hráč mužů pro příští rok.

 

 

SEZÓNA 2019/2020

Generace, která tvořila základ klubu v roce 2011 se vrátila, proto aby hrála za Chomutov. A tak klub HK Chomutov bude mít od příští sezóny 2019/2020 mužskou složku klubu. Tito hráči hráli několik let hráli za Louny, Most a Žatec, ale pořád toužili potom hrát na Chomutovské palubovce. Chtěli, aby se v Chomutově hrála mužská házená a ta tvořila vzory pro začínající házenkáře od přípravky až po starší kategorie. Družstvo bude převáženě složeno z odchovanců, kteří nasbírali zkušenosti především v dorosteneckých soutěží. V týmu nebudou chybět hráči, kteří mají zkušenosti z mužských soutěží jak v české republice tak i za hranicemi naší republiky. Tým bude přihlášen do společné regionální ligy (4.liga).