Den s házenou

Házenkáře Chomutova čeká na začátek třetího zářijového víkendu velká akce, která tu nebyla více než 10 let. Sezónu zahájí chomutovská házená v neděli od 8:00 v turnaji minižáků 4+1. Po turnaji se představí mužský tým, který nastoupí proti celku z Chrudimi začátek utkání je v 15:00.

Turnaj minižáků 4+1

První tým, který odstartuje sezónu budou naši minižáci 4+1. Družstvo trenéra Korandy se představí po půlroční pauze opět na Spořické palubovce. Tým minižáků doznal spousty změn. Do mladších žáků se přesunulo více než 10 hráčů a hráček, kteří nastupovali v „malé házené“, ale naopak přišlo několik nových hráčů a hráček z přípravky. Na turnaji se ukáží týmy z Chomutova, Bíliny, Děčína, Loun, Lovosic, Meziboří, DHK Mostu a Strupčic.

Turnaj startuje v 8:00 a měl by končit kolem 14:00.

Zápas mužů

Od krutých časů…

Od začátku klubu tedy od roku 1961 byl součástí našeho klubu tým mužů. Bohužel situace, která se stala v roce 2011, kdy skončili po 50.letech muži byla velmi krutá. Od klubu odešlo spousty hráčů, trenérů, ale také sponzorů. Bohužel někteří si mysleli, že klub zanikl a bez týmu mužů nebude mít dlouhého trvání. Do čela klubu se postavili 4 funkcionáři bez, kterých by tu klub nebyl. Novým předsedou se stal Libor Shrbený a členem výboru se stal Václav Škarda a Antonín Novotný. K pomoci jim byl také Vlastimil Koranda.

 

Až po ty krásné…

V roce 2011 se stala mládež hlavním tématem klubu. Bohužel v klubu nebylo dostatek trenérů a hráče, které jsme vychovali jsme museli pustit do okolních klubů. Takže naši hráči byli po dlouhé léta oporami především dvou celků v Ústeckém kraji a to Loun a Mostu. Tato situace tu byla až do roku 2013, kdy jsme začali pracovat již z přípravkou. Do klubu jsme chtěli postupně náborovat další a další děti. V roce 2017 se situace změnila největším úspěchem za poslední roky a to 4.místem na Mistrovství ČR v kategorii minižactva. Od této chvíle do klubu začali přicházet mnoho nových tváří. Začali jsme pracovat také na Školní lize, která k nám do klubu má přivést další nové tváře. 

Systematická práce s mládeží je největším naším úkolem.

 

 

 

Rok 2019

Když začal rok 2019 tak představitelé klubu představili několik nových partnerů, kteří nám postupně pomáhají ve zkvalitňování celého klubu. 

Události, které se stali v roce 2019, které klub zkvalitnili:

  • Několik nových partnerů,
  • Několik nových hráčů a hráček,
  • Několik nových trenérů,
  • Největší školní liga v miniházené pro ZŠ na Chomutovsku, ale také v Ústeckém kraji.

Dne 1.5.2019 klub oznámil, že od následující sezóny bude tým mužů. Na Facebooku a jiných sociálních sítí se z toho stal nejsledovanějším příspěvkem.

Nyní je čas na první zápas a to ve sportovní hale ve Spořicích v neděli 15.9.2019 od 15:00 hod. 

 

Přijďte i vy podpořit chomutovské házenkáře.